Serdecznie witam na mojej stronie internetowej i zapraszam do zapoznania się z jej zawartością. Będę wdzięczny za Państwa opinie, uwagi i propozycje.

Pozdrawiam

Leszek Piechota

Senat RP
Odwiedź mnie na
Odwiedź mnie na
Katowicka Moderna
Wyszukiwarka
wyszukaj
 

Informacje

Zdjęcie

I Ogólnopolska Konferencja Na Rzecz Zmiany Świadomości Spółdzielców

15 października br. Senator Leszek Piechota wziął udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Na Rzecz Zmiany Świadomości Spółdzielców, która odbyła się w Hotelu Katowice. Organizatorami konferencji byli: Stowarzyszenie „KONTRA”, Stowarzyszenie Właścicieli Mieszkań „MÓJ DOM”, Sosnowieckie Stowarzyszenie Sprawiedliwości Społecznej, Sosnowieckie Stowarzyszenie „ŚWIADOMY LOKLATOR”.

Celem organizatorów konferencji było przedstawienie obecnych regulacji prawnych
z zakresu prawa spółdzielczego i ich wpływu na sytuację życiową, ekonomiczną i społeczną Spółdzielców. Jak przekonują organizatorzy obecny stan prawny nie gwarantuje ochrony praw interesów właścicieli mieszkań oraz lokatorów. Rozmawiano m.in. na temat wzrost świadomości Spółdzielców w zakresie kontroli zasad gospodarowania mieniem przez Spółdzielnię i egzekwowania przejrzystości w jej funkcjonowaniu. Organizacje skupiające właścicieli i lokatorów mieszkań w zasobach spółdzielni mieszkaniowych postulowały nowelizację prawa spółdzielczego w kierunku ułatwiającym tworzenie wspólnot mieszkaniowych, które ich zdaniem są najbardziej efektywną formą zarządzania nieruchomościami. Podczas konferencji przeprowadzone zostały także dyskusje na temat kierunków zmian legislacyjnych w tym zakresie i możliwości podjęcia obywatelskiej inicjatywy, służącej nowelizacji stosownych ustaw.

17-10-2016
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkie


Biuro Senatorskie Leszka Piechoty, 40-006 Katowice, ul. Warszawska 6, mail: senator@leszekpiechota.pl