Serdecznie witam na mojej stronie internetowej i zapraszam do zapoznania się z jej zawartością. Będę wdzięczny za Państwa opinie, uwagi i propozycje.

Pozdrawiam

Leszek Piechota

Senat RP
Odwiedź mnie na
Odwiedź mnie na
Katowicka Moderna
Wyszukiwarka
wyszukaj
 

Informacje

Zdjęcie

„MALI uczniowie idą do szkoły”

W dniu 3 marca 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach odbył się „Dzień Książki dla Afryki” - impreza wspierająca akcję  UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Miejskie Przedszkole nr 1 w Świętochłowicach, które należy do klubu UNICEF.

„MALI uczniowie idą do szkoły” jest projektem edukacyjnym mający na celu zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie oraz zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali.  W ramach akcji dzieci wraz z rodzicami stworzyły własne książki, które przyniosły podwójną korzyść – edukacyjną oraz finansową. Napisane książki zostały zaprezentowane podczas imprezy „Dzień książki dla Afryki”, których fragmenty były odczytywane, a następnie odbywała się ich licytacja. W czasie imprezy trwał także kiermasz książek.  Dochód z licytacji i kiermaszu książek przeznaczony będzie na edukację dzieci mieszkających w Mali.

Senator Leszek Piechota gratuluje organizatorom podjęcia tej inicjatywy. Wszystkim uczestnikom konkursu składa wyrazy uznania, a laureatom serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

04-03-2016


Tematy aktualności: wszystkie


Biuro Senatorskie Leszka Piechoty, 40-006 Katowice, ul. Warszawska 6, mail: senator@leszekpiechota.pl