Serdecznie witam na mojej stronie internetowej i zapraszam do zapoznania się z jej zawartością. Będę wdzięczny za Państwa opinie, uwagi i propozycje.

Pozdrawiam

Leszek Piechota

Senat RP
Odwiedź mnie na
Odwiedź mnie na
Katowicka Moderna
Wyszukiwarka
wyszukaj
 

Informacje

Zdjęcie

Siemianowice Śląskie - „Gminą przyjazną rodzinie 2015”

4 lutego Senator Leszek Piechota uczestniczył w Gali wręczenia nagród "Gmina przyjazna rodzinie 2015" oraz konferencji "Różne oblicza rodziny”, które odbyły się w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich.

Podczas gali wręczone zostały nagrody laureatom konkursu „Gmina przyjazna rodzinie 2015”. Otrzymały je:
• I miejsce – Siemianowice Śląskie,
• II miejsce – Częstochowa,
• III miejsce – Żory.

Konkurs „Gmina przyjazna rodzinie 2015”, który jest jednym z zadań Programu pn. „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”, został ogłoszony 25 sierpnia 2015 roku uchwałą nr 1584/62/V/2015 Zarządu Województwa Śląskiego. Celem konkursu było promowanie dobrych praktyk w zakresie prorodzinnych działań realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz wyróżnienie trzech gmin województwa śląskiego realizujących najbardziej wartościowe inicjatywy przyjazne rodzinie. Do oceny merytorycznej konkursu zakwalifikowano 18 wniosków, z których wybrano 3 laureatów.

Siemianowice Śląskie zajęły pierwsze miejsce za szereg działań na rzecz wsparcia rodziny, wśród których znalazły się m.in.:  Klub Integracji Społecznej, który jest wsparciem dla osób poszukujących pracy, Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci, która zapobiega wykluczeniu społecznemu dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych. Ponadto „Program pomocy w spłacie zaległości czynszowych”, organizowane  w mieście Metropolitarne Święto Rodziny, kiermasz „Od niemowlaka do uczniaka”, usługa SMS „Rodzina”, czy „ścieżka edukacyjna”.  W Siemianowicach powstała także nowa łaźnia miejska, gdzie rodziny w trudnej sytuacji będą mogły wziąć prysznic i wyprać ubrania.

Senator Leszek Piechota gratuluje laureatom konkursu „Gmina Przyjazna Rodzinie 2015”

05-02-2016
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkie


Biuro Senatorskie Leszka Piechoty, 40-006 Katowice, ul. Warszawska 6, mail: senator@leszekpiechota.pl