Serdecznie witam na mojej stronie internetowej i zapraszam do zapoznania się z jej zawartością. Będę wdzięczny za Państwa opinie, uwagi i propozycje.

Pozdrawiam

Leszek Piechota

Senat RP
Odwiedź mnie na
Odwiedź mnie na
Katowicka Moderna
Wyszukiwarka
wyszukaj
 

Informacje

Zdjęcie

Finał konkursu „List do taty” w Warszawie

29 września 2015 r. w Senacie RP odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 3. edycji konkursu „List do taty”. Zwycięzcą konkursu w etapie okręgowym organizowanym przez Senatora Leszka Piechotę była Sonia Koryciorz, która wraz z tatą uczestniczyła na zaproszenie Senatora Leszka Piechoty w tej uroczystości w Warszawie. Nagrodą dla zwycięzcy etapu okręgowego konkursu było zakwalifikowanie pracy do etapu ogólnopolskiego oraz wyjazd na zaproszenie senatora do Warszawy na uroczyste ogłoszenie wyników.

Pierwszą nagrodę otrzymała Amanda Polaszek z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile, drugą – Emilia Chyra ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Bytomiu, trzecią zaś Paweł Betin ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu Krajeńskim .

Podczas uroczystości, w której wzięli udział m.in. senator Leszek Piechota, wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński, rzecznik praw dziecka Marek Michalak, prezes Fundacji Cyryla i Metodego/Inicjatywa Tato. Net Wojciech Czeronko, konkursowe listy czytali aktorzy Małgorzata Królikowska i Dariusz Kowalski.

A oto jak o swoich ojcach pisali uczestnicy konkursu, których prace zostały przesłane do Senatora Leszka Piechoty:

„Mama opowiadała mi, że w noc moich urodzin byłeś z nami. Wspominałeś powrót do domu wśród płatków śniegu. Jechałeś sam, ale już nigdy samotny”

„Dzisiaj wszystko się zmieniło, nawet mama jest jakby bardziej smutna . Codziennie wydaje mi się że bardziej. Widzę ją jak czasem siada przy oknie i ukradkiem płacze, ale tak abyśmy nie widzieli. Mama powtarza, że niedługo będzie tak jak dawniej, ponieważ twój "Kontrakt" już się kończy. Nie wiem co to słowo znaczy ten cały „Kontrakt” ale już go nie lubię. Dlatego powiedz temu panu „Kontraktowi”, żeby Cię już puścił do nas, bo tęsknimy”

„Tata lubi dobrze zjeść, mięso, ryby i słodycze też. Dziennie wypija trzy kawy. Czekoladę z orzechami zjada wieczorami. Jak patrzy na mecze nie obchodzi go nic więcej. Musi mieć spokój i ciszę. Gdy strzelają gole, podskakuje przy stole.”

Fot. Katarzyna Czerwińska

10-10-2015
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkie


Biuro Senatorskie Leszka Piechoty, 40-006 Katowice, ul. Warszawska 6, mail: senator@leszekpiechota.pl