Serdecznie witam na mojej stronie internetowej i zapraszam do zapoznania się z jej zawartością. Będę wdzięczny za Państwa opinie, uwagi i propozycje.

Pozdrawiam

Leszek Piechota

Senat RP
Odwiedź mnie na
Odwiedź mnie na
Katowicka Moderna
Wyszukiwarka
wyszukaj
 

Informacje

Zdjęcie

„W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

29 kwietnia Senator Leszek Piechota uczestniczył w gali finałowej I Ogólnopolskiego Konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, która miała miejsce w Miejskim Domu Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

 Podczas uroczystości finaliści prezentowali przygotowane fragmenty twórczości byłych więźniarek KL Ravensbrück. Odbył się występ młodzieżowej grupy teatralnej działającej
w ramach projektu profilaktycznego PAS, otwarto wystawę IPN „I trzeba było żyć…Kobiety w KL Ravensbrück” oraz można było spotkać się z byłymi więźniarkami obozu. Na zakończenie gali nagrodzono laureatów konkursu.  


W poprzednich latach konkurs miał zasięg wojewódzki, szczególne znaczenie I edycji ogólnopolskiej nadaje obchodzona w tym roku siedemdziesiąta rocznica wyzwolenia
KL Ravensbrück. Pamięć o kobietach więzionych w obozie, nieludzkich warunkach w jakich były przetrzymywane, podkreślanie ich patriotyzmu i bohaterskiej walki o zachowanie człowieczeństwa jest naszą powinnością wobec nich, ich rodzin i najbliższych, którzy traumę tamtych wydarzeń niejednokrotnie wspólnie przeżywają do dziś.     


W uroczystości uczestniczyli Senator Leszek Piechota, Wiceprezydent Miasta Ruda Śląska  Anna Krzysteczko, dyrektor IPN-u Andrzej Sznajder, kustosz Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem" w Lublinie – Barbara Oratowska, ksiądz biskup Adam Wodarczyk. 

30-04-2015
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkie


Biuro Senatorskie Leszka Piechoty, 40-006 Katowice, ul. Warszawska 6, mail: senator@leszekpiechota.pl